Rubriky:

Cyklistika

Cyklistu Armstronga čekají až tři antidopingové kontroly denně

16. ledna 2009 21:12 - ADELAIDE

Lance Armstronga i další cyklisty na blížící se Tour Down Under čekají přísné antidopingové kontroly. Podle organizátorů závodu, který je pro sedminásobného vítěze Tour de France premiérou po návratu do profesionálního pelotonu, bude provedeno přes 200 testů a někteří jezdci budou kontrolováni i třikrát denně.

 

SPORT/Ondřej Krynek

Podle agentury AP musí každý z cyklistů před úterním startem závodu odevzdat vzorky krve. "Testováni budou úplně všichni závodníci. Zavádíme nejpřísnější možná opatření na světě, abychom zachovali dobré jméno největšího australského cyklistického závodu," řekla ministryně sportu Kate Ellisová.

Kontroly budou obsahovat například testy na růstové hormony, stejně jako krevní doping EPO a jeho novou variantu CERA. Odebrané vzorky moči a krve budou navíc zmraženy a uloženy do speciálního úschovného zařízení, které provozuje australská antidopingová agentura ASADA. Tam budou osm let a v případě objevení nových metod v boji s dopingem budou moci být kdykoli znovu otestovány.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.