Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Rasmussen neuspěl s odvoláním proti dvouletému trestu

22. ledna 2009 19:36 - LAUSANNE

Dánský cyklista Michael Rasmussen neuspěl u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) s odvoláním proti dvouletému trestu za vyhýbání se antidopingovým testům.

Komise tří právníků CAS po pětihodinovém slyšení potvrdila distanc, který čtyřiatřicetiletý jezdec dostal po předloňské Tour de France. Distanc mu vyprší na konci června.

Rasmussen byl předloni propuštěn ze stáje Rabobank čtyři etapy před koncem slavného závodu, když vyšlo najevo, že během přípravy několikrát lhal o místě tréninku a vyhnul se tak mimosoutěžním dopingovým kontrolám. Ke lžím se přiznal, odmítl však obvinění z dopingu. Když stáj cyklistu propustila, byl Rasmussen v čele průběžného pořadí Tour.

Proti dvouletému trestu se Rasmussen odvolal k CAS a poté zažaloval stáj Rabobank, která podle něj neměla důvod ho propustit. Zatímco CAS odvolání zamítla, soud v Nizozemsku dal dánskému jezdci za pravdu a nařídil týmu vyplatit mu odstupné 665 000 eur.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.