Rubriky:

Cyklistika

Otec zesnulého cyklisty Nolfa odmítl synovu pitvu

11. února 2009 12:07 - BRUSEL

Otec cyklisty Frederieka Nolfa, který zemřel v hotelu během nedávného závodu Kolem Kataru, si nepřeje synovu pitvu. Informoval o tom belgický list Nieuwsblad s tím, že jednadvacetiletý jezdec bude v sobotu pohřben v rodném městečku Kuurne.

 

Profimedia

"Z respektu k Frederiekovi nevidím jediný důvod k pitvě," řekl listu Freddy Nolf. "Šel si normálně lehnout a už se neprobudil. Měli bychom ho nechat odpočívat v pokoji. Navíc nám zjištění přesné příčiny smrti nepomůže. Pořád bude mrtvý," dodal.

Nolfa minulý čtvrtek ráno před předposlední pátou etapou našel mrtvého na pokoji v hotelu Ritz-Carlton v Dauhá šéf stáje Topsport Vlaanderen. Vedení týmu popřelo, že by za úmrtí mladého jezdce mohl doping. Belgičtí i katarští lékaři poté uvedli, že Nolf zemřel přirozenou smrtí ve spánku a úřady proto nemohou bez svolení pitvu provést.

Organizátoři závodu Kolem Kataru se rozhodli uctít památku zesnulého cyklisty. Od příštího ročníku budou jezdci v páté etapě závodit o speciální "Trofej Frederieka Nolfa".

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.