Rubriky:

Cyklistika

Bývalý biker Martinez bude ve 44 letech závodit na silnici

13. června 2020 17:21 - Praha

Olympijský vítěz a mistr světa v závodech horských kol z roku 2000 Francouz Miguel Martinez se ve 44 letech vrací k silniční cyklistice, s kterou už v minulosti koketoval. Někdejší dlouholetý elitní biker podepsal půlroční smlouvu s kontinentálním týmem Amore e Vita.

 

twitter@CyclingBoomer

V jeho dresu by se měl představit už na přelomu července a srpna v závodu Kolem Portugalska a poté na národním šampionátu. "Plat dostávat nebudu, ale vášeň je víc než peníze. Chci do toho dát maximum. Dívám se na to tak, že nemám co ztratit," řekl Martinez.

S elitními silničáři změřil síly už v roce 2002, kdy v dresu přední stáje Mapei-QuickStep obsadil 44. místo na Tour de France. V další sezoně závodil za Phonak, v roce 2008 pak získal poprvé angažmá v Amore e Vita, kam se nyní vrátil.

"Nikde jinde mě kvůli věku nechtěli," uvedl Martinez, který získal olympijskou medaili už v roce 1996 díky třetímu místu v Atlantě, kde měla horská kola premiéru. Z MS má vedle titulu ještě dvě stříbra.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.