Polák Prokopyszyn vyhrál bodovací závod cyklistů v Brně

9. července 2020 19:09 - Brno

Třídenní etapový závod na 500+1 kolo na brněnském velodromu vyhrál v silné konkurenci polský dráhový cyklista Filip Prokopyszyn. Nejlepším z českých jezdců byl na třetím místě dráhař pražské Dukly Nikolas Pietrula, po čtyřech etapách vedoucí Daniel Babor z Prostějova klesl na celkovou pátou příčku.

 

Český svaz cyklistiky

Mladý talent polské cyklistiky Prokopyszyn nastupoval do rozhodující páté etapy Velké ceny Zemaka z druhé pozice a dokázal se dostat do úniku několika jezdců, což mu vyneslo celkové vítězství. Nedařilo se mistru světa v omniu z roku 2007 Aloisi Kaňkovskému: sedmatřicetiletý vítěz tohoto závodu z roku 2013, který se nyní věnuje silniční cyklistice, skončil až na 21. místě.

Jednoho z posledních etapových bodovacích závodů na světě se letos zúčastnil rekordní počet tří set cyklistů ve všech věkových kategoriích. Pořadatelé z brněnského Favoritu přivítali závodníky ze sedmi zemí. Na poslední chvíli se omluvili Italové, které do Česka nepustil tamní svaz, a proto v Brně chyběl i obhájce loňského prvenství Matteo Donega.

Velká cena Zemako, etapový závod v dráhové cyklistice na 500+1 kolo v Brně:
Muži - elite:
1. Prokopyszyn (Pol.) 189
2. Filutás (Maď.) 178
3. N. Pietrula (Dukla Praha) 176
4. Staniszewski (Pol.) 163
5. Babor (TUFO Pardus Prostějov) 157
6. Gotzinger (Rak.) 146
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.