Bikera Kulhavého připravila o start na MČR pohmožděná žebra

12. července 2020 11:23 - Čeladná

Zdravotní problémy se žebry byly důvodem neúčasti dvojnásobného olympijského medailisty Jaroslava Kulhavého v sobotním závodě cross country na mistrovství republiky horských kol. Zkušený biker se rozhodl vynechat boj o domácí medaile v Peci pod Sněžkou a věří, že bude zanedlouho v pořádku.

 

Michal Červený

Souboj olympijského šampiona z Londýna 2012 se současnou českou jedničkou Ondřejem Cinkem, jenž měl letos reprezentovat pod pěti kruhy v Tokiu, měl být hlavním tahákem sobotního programu republikového šampionátu. I proto, že od roku 2013 právě tito dva jezdci nepustili na domácí trůn nikoho jiného.

Jenže pětatřicetiletý Kulhavý na startu nečekaně chyběl. V pátek ráno si při pádu během tréninku v Beskydech poranil žebra. "Do něčeho jsem tam nalít, ani nevím, jak se to seběhlo. Byl jsem na rentgenu a sonu, ale naštěstí to není nic vážného, jen mám pohmožděniny," přiblížil Kulhavý pro server mtbs.cz.

Původně plánoval dorazit do Krkonoš už na závod štafet, který se jel v pátek. "V noci jsem pak spal dvě hodiny a blbě se mi dýchalo, nemohl bych podat stoprocentní výkon. Snad se dám do kupy na mistrák republiky v maratonu," řekl Kulhavý.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.