Rubriky:

Cyklistika

Cyklistický pohár nakonec odstartuje bez Kreuzigra či Štybara

17. července 2020 18:54 - Záboří

Nakonec bez plánovaného českého výběru sestaveného z domácích hvězd odstartuje v sobotu v Záboří u Blatné s velkým zpožděním Český pohár v silniční cyklistice. Závod na 156 kilometrů bude zároveň úvodní etapou 55. ročníku závodu Lidice 2020.

 

NTT Pro Cycling

Reprezentační kouč Tomáš Konečný chtěl do pohárového závodu vyslat výběr elitních domácích jezdců. "Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Karel Vacek, Josef Černý a Jan Hirt s tím počítali, ale začala či začínají jim týmová soustředění, takže z toho sešlo," uvedl Konečný na webu cyklistického svazu.

Na startu by měli být loňský vítěz Jiří Petruš (Topforex -Lapierre Pro Cycling) i druhý v cíli Michal Kukrle (Elkov Author cycling team). "Očekáváme silnou konkurenci. Kromě prakticky celé domácí špičky máme přihlášky týmů z Rakouska a Německa. Maximum je 176 startujících a tomu číslu se budeme minimálně blížit," řekl Marek Volf z pořádající společnosti Cyklo - Lidice.

Stáj Start-Up Nation chce po Froomeovi přivést i Van Avermaeta

Tradiční Lidice zakončí nedělní druhá etapa v Lidicích. "Bude to takové kritérium na krátkých okruzích a startovat by tam měli i zahraniční jezdci, kteří pojedou v Záboří, a doufáme, že i ty české týmy," řekl Volf.

Program Českého poháru v silniční cyklistice Škoda Cupu:
18. července: Záboří
30. srpna: Ostrava
27. září: Kyjov
3. října: Rokycany
4. října: Mladá Boleslav
11. října: Brno - Mikulov/Visegrádská čtyřka
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika