Živě

Cyklista Kukrle vyhrál etapový závod Kolem Mazovska

18. července 2020 20:36 - Kozienice

Český cyklista Michael Kukrle se stal vítězem polského závodu druhé kategorie UCI Kolem Mazovska. V závěrečné čtvrté etapě dojel člen stáje Elkov Kasper v hlavním poli a udržel žlutý trikot, který vybojoval díky pátečnímu prvenství. Druhé místo v konečném pořadí se ztrátou sedmi sekund obsadil další český jezdec Daniel Turek z Israel Cycling Academy.

 

Twitter

Pětadvacetiletý Kukrle je druhým českým vítězem závodu Kolem Mazovska za jeho 63 ročníků. V roce 2017 slavil celkový triumf jiný jezdec Elkovu Alois Kaňkovský.

"Je to pro mě opravdu skvělý start a jsem rád, že jsem navázal na předchozí týmové úspěchy v tomto závodě. Dnes se nám povedlo skvěle zvládnout naplánovanou taktiku a nenechali jsme vůbec nic náhodě," uvedl Kukrle v tiskové zprávě.

Závěrečnou etapu dlouhou 165 km vyhrál ve spurtu Němec Felix Gross, nejlepší z Čechů byl Kaňkovský na šestém místě. Elkov skončil celkově druhý mezi týmy.

"Potvrdili jsem si, že v nucené pauze se nám podařilo dobře potrénovat a udržet výkonnost tam, kde byla před zastavením sezony. Jen mě mrzí, že se nám nepodařilo vytvořit lepší pozici pro Aloise Kaňkovského v závěru dnešní etapy," řekl Kukrle.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.