Tři závodníci museli preventivně odjet ze závodu Kolem Burgosu

29. července 2020 16:05 - Madrid

Kolumbijští jezdci Sebastián Molano, Cristian Muňoz a Camilo Ardila před středeční druhou etapou z preventivních důvodů odstoupili ze závodu Kolem Burgosu, první větší cyklistické akce po koronavirové pauze. Jezdci stáje SAE Team Emirates přišli do kontaktu s osobou nakaženou covidem-19.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Podle vyjádření stáje se Molano, Muňoz i Ardila s nakaženou osobou setkali v sobotu mimo peloton. Proto byli izolováni a posláni domů, kde se ve středu podrobí dalším testům. Všechny předchozí testy měli až dosud negativní.

Ještě před úterním začátkem závodu odstoupila ze závodu izraelská stáj Start-Up Nation, protože její jezdci Itamar Einhorn a Alex Dowsett se dostali do kontaktu se stájovým kolegou Omerem Goldsteinem. Ten měl v pondělí pozitivní test na covid-19 a nastoupil do karantény.

Závod druhé kategorie, jehož se účastní například Španělé Alejandro Valverde a Mikel Landa, Ital Fabio Aru, Brit Mark Cavendish či Polák Rafal Majka, vyvrcholí sobotní pátou etapou.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.