Rubriky:

Cyklistika

Zraněný cyklista Evenepoel byl převezen do Belgie

17. srpna 2020 20:18 - Brusel

Cyklista Remco Evenepoel byl dva dny po těžkém pádu v závodu Kolem Lombardie, při němž si zlomil pánev a pohmoždil plíce, převezen do Belgie. Ve své vlasti podstoupí další vyšetření, které rozhodne, zda se dvacetiletý jezdec bude muset podrobit operaci. Podle týmového lékaře ho každopádně čeká nejméně šest týdnů vleže.

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

"V této chvíli máme za to, že operace nebude nutná. Ale rozhodující slovo bude mít specialista v Belgii," řekl lékař stáje Deceuninck-QuickStep Yvan Vanmol belgické televizi.

Evenepoel ve sjezdu narazil do zídky na mostě a spadl do strže. Plíce si přesto pohmoždil jen mírně. "S dýcháním problémy neměl, mohl mluvit. Tohle se spraví za týden nebo dva," uvedl Vanmol.

Hrůzostrašná nehoda! Cyklista po nárazu do zdi spadl z mostu do strže

Evenepoel letos vyhrál devět závodů a je nejúspěšnějším cyklistou dosavadního průběhu sezony narušené koronavirem. Kvůli zranění pánve přijde o debut na Grand Tour, který si měl odbýt v říjnu na odloženém Giru d'Italia.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.