Cyklistika

Machačová porazila obhájkyni Neumanovou a má druhý český titul

22. srpna 2020 12:10 - Mladá Boleslav

Jarmila Machačová vyhrála na mistrovství České republiky v silniční cyklistice v Mladé Boleslavi závod žen s hromadným startem a získala svůj druhý domácí titul. Poprvé se radovala před dvěma lety v Plzni, navíc má i dvě česká zlata z časovky (2008 a 2012). Zkušená závodnice nechala daleko za sebou obhájkyni titulu Terezu Neumanovou, bronz si vyjela Nikola Bajgerová.

Facebook

"Mistrovství republiky je jen jedno za rok. Letos se ani nevědělo, jestli vůbec nějaké bude. Navíc těch závodů je málo... Jezdit v tom mistrovském dresu je určitě pocta a nepodaří se to každý rok, takže mám strašně velkou radost," řekla ČTK čtyřiatřicetiletá vítězka.

Všestranná Machačová, mistryně světa v bodovacím závodu na dráze z roku 2013, odjela soupeřkám přibližně po dvou třetinách závodu na 86 kilometrů. Na Neumanovou najela přes dvě minuty. Třetí Bajgerová, která je týmovou kolegyní Machačové z pražské Dukly, skončila těsně třetí. Stupně vítězů tentokrát unikly Nikole Noskové. Vítězka čtvrteční časovky skončila čtvrtá, pátá byla Tereza Korvasová.

"Závod se rozhodoval v těch osmi okruzích po půlce závodu. My jsme pořád měly někoho z týmu vepředu. Nejelo se mi úplně nejlépe. Pak začala od nás útočit Terka Korvasová, ale potom se to sjelo, zkusila jsem nastoupit a ten povedený únik zrovna vyšel na mě," popsala Machačová.

Juniorky bojovaly o medaile na stejně dlouhé trati a nejlépe se s jejími nástrahami vypořádala Tereza Obořilová. V závěru těsně porazila Kristýnu Zemanovou, bronz získala Aneta Lochmanová.

2. Zemanová (Ivar CS - Author Team) -3,
3. Lochmanová (Tufo Pardus Prostějov) -7:07.

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.