Po 44 kilometrech v úniku slavil Van der Poel nizozemský titul

Drenthe

Po dominantním výkonu získal nizozemský cyklistický univerzál Mathieu van der Poel druhý domácí titul na silnici. V nedělním závodu nasadil 44 kilometrů před cílem na kostkách k trháku a po dlouhé sólové jízdě zvítězil s náskokem půldruhé minuty před Nilsem Eekhoffem.

Ilustrační foto.

"S ním se nedalo nic dělat. Snažili jsme se, jak jsme mohli. Nemáme si co vyčítat. Vyhrál ten nejlepší," řekl na adresu úřadujícího mistra světa v cyklokrosu bronzový medailista Timo Roosen, nejlepší ze zástupců elitní stáje Jumbo-Visma, které nepomohla ani početní převaha devíti jezdců v pelotonu.

"Snažil jsem se zaútočit několikrát, ale věděl jsem, že na kostkách to bude nejlepší," uvedl Van der Poel, kterému pomáhali v závodu jen bratr David a Oscar Riesebeek. "Byli jsme jen tři, ale odvedli jsme úžasnou práci. Není to jen moje vítězství, ale nás všech," dodal staronový šampion, který získal nizozemský titul už předloni.

Ve Francii se stal už potřetí šampionem Arnaud Démare, jenž uspěl v hromadném spurtu. Italský titul vybojoval ve finiši třináctičlenné vedoucí skupiny Giacomo Nizzolo. Na španělském šampionátu se dočkal v 36 letech prvního titulu Luis León Sánchez, který si vynahradil druhá místa z loňska a roku 2013. V cíli se dojetím rozplakal. Druhý dojel se ztrátou 15 sekund jeho kolega z Astany Gorka Izagirre.