Štybar nakonec Tour de France nepojede

26. srpna 2020 20:48 - Brusel/Praha

Český cyklista Zdeněk Štybar se nakonec nezúčastní Tour de France, jež začne v sobotu v Nice. Jeho tým Deceuninck-Quick-Step uvedl, že má vítěz jedné etapy z roku 2015 poraněnou kolenní šlachu, a nahradil ho v nominaci Francouzem Rémim Cavagnou.

 

Čtyřiatřicetiletý Štybar měl na Tour startovat potřetí v kariéře, naposledy se na "Staré dámě" představil před třemi lety. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu původně s účastí na slavném závodu nepočítal, ale poté, co se belgické stáji nedávno zranili při pádech Fabio Jakobsen a Remco Evenepoel, v oficiální nominaci zveřejněné v pondělí nechyběl.

Nakonec se ale na Tour nepředstaví ani on. Naposledy Štybar závodil v sobotu na mistrovství republiky v Mladé Boleslavi, kde ve spurtu podlehl Adamu Ťoupalíkovi.

Štybar chce český titul a přiznává, jak moc jej vyděsily karamboly kolegů: Bál jsem se nejhoršího

Po Štybarově vyřazení zůstali ve startovní listině odloženého 107. ročníku Tour dva Češi Roman Kreuziger a Jan Hirt.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: