Živě

Stáj Lotto Soudal poslala z Tour kvůli koronaviru členy týmu

27. srpna 2020 21:50 - Nice

Dva dny před startem cyklistické Tour de France v Nice poslala belgická stáj Lotto Soudal domů několik členů svého týmu kvůli výsledkům testů na covid-19. Jeden mechanik a člen podpůrného štábu měli jeden pozitivní a jeden podezřelý výsledek, oba z Francie odcestovali i se svými spolubydlícími na pokojích.

 

Eric Gaillard, Reuters

"Bezpečí zůstává naší prioritou číslo jedna," uvedl v prohlášení tým, jehož australský spurtér Caleb Ewan patří k favoritům na vítězství v sobotní první etapě závodu.

Podle koronavirových pravidel Tour hrozí vyřazení ze závodu týmu, jehož minimálně dva členové budou mít během sedmi dnů pozitivní test na covid-19 nebo budou vykazovat silné známky infekce.

Start Tour de France se uskuteční téměř s vyloučením veřejnosti

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.