Stáj Lotto Soudal poslala z Tour kvůli koronaviru členy týmu

27. srpna 2020 21:50 - Nice

Dva dny před startem cyklistické Tour de France v Nice poslala belgická stáj Lotto Soudal domů několik členů svého týmu kvůli výsledkům testů na covid-19. Jeden mechanik a člen podpůrného štábu měli jeden pozitivní a jeden podezřelý výsledek, oba z Francie odcestovali i se svými spolubydlícími na pokojích.

 

Eric Gaillard, Reuters

"Bezpečí zůstává naší prioritou číslo jedna," uvedl v prohlášení tým, jehož australský spurtér Caleb Ewan patří k favoritům na vítězství v sobotní první etapě závodu.

Podle koronavirových pravidel Tour hrozí vyřazení ze závodu týmu, jehož minimálně dva členové budou mít během sedmi dnů pozitivní test na covid-19 nebo budou vykazovat silné známky infekce.

Start Tour de France se uskuteční téměř s vyloučením veřejnosti

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.