Parádní finiš Dána Andersena! Sagan nezabral a k zelenému trikotu má opět blíž Bennett

Dánský cyklista Kragh Andersen zvládl finiš páteční etapy na Tour de France a po vítězství v Lyonu si dojel pro druhý etapový triumf v letošním ročníku Staré dámy. Na druhé pozici dojel Mezgeč a třetí příčku bere Stuyven! Samuel Bennett na cílové čáře předčil Sagana i Trentina a znovu se přiblížil k zelenému dresu. Před závěrečnými dvěma etapami dál drží žlutý dres lídra Slovinec Primož Roglič, jenž dojel se všemi hlavními rivaly s odstupem 7:38 minuty.

Dánský cyklista Sören Kragh Andersen vybojoval po úniku druhé etapové vítězství na Tour de France.

Kragh Andersen využil ve skupině uprchlíků souboje tří cyklistů z čela pořadí bodovací soutěže. Pokus o nástup třetího Mattea Trentina likvidovali Peter Sagan i v zeleném jedoucí Sam Bennett a při následném zpomalení tempa vystřelil dopředu dánský jezdec stáje Sunweb. Do cíle v Champagnole si dokázal vypracovat náskok 53 sekund.

Sprinterský souboj o druhé místo vyhrál Slovinec Luka Mezgec před Belgičanem Jasperem Stuyvenem. Trio jezdců bojujících o zelený trikot dojelo o dalších devět sekund později. Osmý Bennett v závěru odolal Saganovi i Trentinovi a jeho náskok v bodovací soutěži vzrostl už na 55 bodů. Pro slovenského bývalého trojnásobného mistra světa se tak v podstatě rozplynul sen o zisku osmého zeleného dresu.

Profil 19. etapy Tour de France.

Oba čeští cyklisté dojeli do cíle v hlavním pelotonu se všemi favority. Roman Kreuziger byl klasifikován na 58. místě, Jan Hirt na 119.

V sobotu čeká cyklisty rozhodující horská časovka jednotlivců na 36,2 kilometru z Lure do La Planche des Belles Filles, která ještě může zásadně promluvit do konečného pořadí. Jejím vrcholem bude závěrečný výstup s průměrným sklonem 8,5 procenta.