Rubriky:

Cyklistika

Živě

Bikerka Huříková vyhrála závod Italského poháru

30. května 2010 19:34 - LUGAGNANO

Česká olympionička Tereza Huříková vyhrála závod Italského poháru v cross country na horských kolech v Lugagnanu. Po slabých výkonech v úvodu sezony naznačila Huříková zlepšenou formu před týdnem 17. místem v závodu Světového poháru v Offenburgu a dnes vybojovala po dlouhé době prvenství na mezinárodní scéně v závodu první kategorie kalendáře UCI.

S Huříkovou dokázala držet v úvodu tempo pouze mistryně světa závodnic do 23 let z roku 2008 Tanja Zakeljová ze Slovinska, ale ani ona již od druhého kola české závodnici nestačila. "Před závodem jsem se cítila zrovna nejlépe, ale byl to jen pocit, který během jízdy zmizel. Chtěla jsem spolupracovat s Tanjou, ale v jednom z kopců jsem se otočila a v ten moment jsem už jela sama. Pak jsem se snažila jen držet tempo až do cíle a neudělat chybu," řekl ČTK Huříková. "Jsem ráda, že mám špatný začátek sezony za sebou," dodala.

Příští víkend se Huříková představí v závodě Českého poháru v Novém Městě na Moravě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.