Rubriky:

Cyklistika

Na časovkářský titul dosáhla poprvé Nizozemka Van der Breggenová

24. září 2020 16:48 - Imola

Čtyřikrát získala stříbrnou medaili, teď se konečně dočkala nejcennějšího kovu. Novou mistryní světa v časovce se na šampionátu v italské Imole stala nizozemská cyklistka Anna van der Breggenová. Obhájkyně loňského zlata z Harrogate Chloé Dygertová Owenová z USA měla v dobře rozjetém závodě těžký pád.

Video již není dostupné

sntv

Na téměř 32 kilometrů dlouhé trati si stříbro vyjela Švýcarka Marlen Reusserová, bronz získala další Nizozemka Ellen van Dijková. České reprezentantky neuspěly, figurují až v páté desítce. Tereza Korvasová skončila na 41. místě, Jarmila Machačová o dvě příčky za ní.

Pro největší favoritku a úřadující šampionku Dygertovou skončil závod těžkou nehodou. Třiadvacetiletá Američanka na prvním mezičasu vedla a zdálo se, že si jede pro další zlato, ale nezvládla pravotočivou zatáčku a přes svodidla přepadla do srázu ze silnice (viz. video v čase 0:00 - 0:22). Závod nedokončila, při ošetření však byla při vědomí a komunikovala.

Třicetiletá van der Breggenová, olympijská vítězka (2016) i mistryně světa (2018) ze silničního závodu, o světové zlato z časovky léta usilovala marně. Kýžený titul jí dlouho unikal, na předchozích třech MS získala vždy shodně stříbro, stejně si vedla i v roce 2015.

Tentokrát se ale dočkala. Vyhrála v čase 40:20, Reusserovou za sebou nechala o více než čtvrt minuty. Van Dijková, která již měla z časovky na MS zlato (2013), stříbro (2016) i bronz (2018), ztratila na vítěznou krajanku přes půl minuty. Manko Korvasové a Machačové činilo takřka sedm a půl minuty.

Muže čeká souboj s chronometrem v pátek. České barvy budou hájit Josef Černý a Jakub Otruba, titul obhajuje Australan Rohan Dennis.

MS v silniční cyklistice v Imole (Itálie) - časovka:
Ženy (31,7 km):
1. Van der Breggenová (Niz.) 40:20
2. Reusserová (Švýc.) -16
3. Van Dijková (Niz.) -31
4. Brennauerová (Něm.) -45
5. Brownová (Austr.) -1:01
6. Nebenová (USA) -1:20,
...41. Korvasová -7:24,
43. Machačová (obě ČR) -7:26.
mm, ČTK, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.