Hirschi vyhrál při své premiéře klasický závod Valonský šíp

Huy/praha

Švýcarský cyklista Marc Hirschi proměnil premiérový start v závodu Valonský šíp v zisk titulu. Bronzový medailista z mistrovství světa v Imole zvládl na první z ardenských klasik, které byly na jaře odloženy kvůli pandemii koronaviru, nejlépe legendární závěrečné stoupání na Mur de Huy a necelých 100 metrů před cílem se soupeřům utrhl.

Švýcar Marc Hirschi v závodě Valonský šíp.

Hirschi dokonale využil nepřítomnosti vítěze předchozích dvou ročníků Juliana Alaphilippa, který tři dny po triumfu na světovém šampionátu v Belgii nestartoval. Dvaadvacetiletý jezdec stáje Sunweb porazil v závěru 202 kilometrů dlouhé trasy v kopci s až dvacetiprocentním sklonem Francouze Benoita Cosnefroye a Michaela Woodse z Kanady.

Jediný český cyklista ve startovním poli Jan Hirt dojel s odstupem 46 sekund na 39. místě.

"Tým odvedl skvělou práci. Na konci už to bylo tak těžké, že člověk ani nevnímal diváky. Neudělal jsem ale dneska žádnou chybu a jsem superšťastný," řekl Hirschi po druhém vítězství v sezoně. Poprvé slavil po samostatném úniku v jedné z etap na Tour de France.

Na Valonském šípu se Hirschi prosadil jako druhý Švýcar v historii. Naposledy to dokázal v roce 1952 Ferdi Kübler.