Rubriky:

Cyklistika

Do kopců jsem letěl, ale ve sjezdech ztrácel, litoval Cink

1. října 2020 19:20 - Praha

O něco spokojenější s vlastním výkonem než s umístěním na devátém místě byl po závodě Světového poháru v cross country horských kol na okruhu ve Vysočina Areně český biker Ondřej Cink. Devětadvacetiletý účastník Tour de France 2017 měl pocit, že kdyby zvládal lépe sjezdy, mohl by pomýšlet ještě o dost výše.

 

Libor Plíhal, ČTK

"Jsem hodně spokojený se svým výkonem, bohužel tahle uklouzaná trať mi nesedí. Hodně jsem ztrácel ve sjezdech, což byla dnes moje hlavní slabina. V kopcích tam ten výkon ale byl. Zdálo se mi, že i bez těch diváků jsem letěl. S tím jsem vážně moc spokojený," pochvaloval si Cink v rozhovoru s novináři.

Příležitost k dalšímu kroku vzhůru bude mít loni pátý muž novoměstského závodu na stejném místě v neděli, kdy se bikerská špička utká znovu. "Teď jen doufat, že do neděle bude trochu víc svítit sluníčko a při tom dalším závodě tady se bude spíš prášit," přál si Cink.

Biker Cink dojel na Vysočině devátý, vyhrál Dán Andreassen

Přestože ze zatažené oblohy nepršelo, podmínky na trati byly náročné. "Ty kořeny jsou dnes úplně jiné v porovnání s tím, jak vypadaly včera, když jsme tady na trati trénovali. Jak se závodilo od rána, tak se to zcela změnilo. Kořeny jsou hodně obnažený a právě ty úplně bez kůry jsou potom jako led. Tam to chce mít opravdu dobrou stopu. A já si s tím nevěděl moc rady," připustil Cink.

Čtyři závody v šesti dnech

V hodně atypické sezoně absolvují závodníci včetně short tracku čtyři závody v šesti dnech. Jde přitom o jediné závody SP, které nakonec přes všechny obtíže zůstaly zachovány. Nabitý program na Vysočině je tím o to důležitější, že už v příštím týdnu se v rakouském Leogangu pojede o medaile při mistrovství světa.

Český závodník Ondřej Cink (vpravo) a Titouan Carod z Francie (vlevo).

Libor Plíhal, ČTK

"Uvidíme, jak to bude nakonec těžké to všechno absolvovat. Každopádně hned zítra nás čeká zase short track, což si myslím, že bude z celého toho týdne asi ta nejhorší kombinace s dnešním závodem. Pak v sobotu máme k dispozici alespoň ten jeden volný den. Uvidíme, jak to bude vypadat," nechtěl předjímat Cink.

Nijak speciálně se ale s ohledem na náročnost tohoto týdne nepřipravoval. Jeho situace se paradoxně akorát zkomplikovala. "Ani ne, nic zvláštního navíc... Bohužel je to naopak - dokonce i můj osobní fyzioterapeut (Pavel Brynda) je nemocný, takže tady se mnou není a já si musím poradit teď sám s tím, co je. Třeba nějakou masáž zařadím. Musím se s tím prostě nějak poprat," uzavřel Cink.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.