Naděje na triumf zmařil Vivianimu motorkář. Okamžitě dostal padáka!

14. října 2020 22:10 - Rimini/Praha

Doufal, že konečně naplní sen o etapovém triumfu. Ital Elia Viviani z formace Cofidis při domácím Giru zatím nedokázal utnout letošní čekání na vítězství. I proto všichni parťáci během středečního dějství v průběhu etapy dělali, co mohli, aby účastníkovi dvanácti Grand Tour pomohli k úspěchu. Jenže snahu všech včetně samotného spurterského mága zmařil motorkář, který Vivianiho srazil.

Video již není dostupné

sntv

Zbývalo třicet dva kilometrů do cíle etapy, když se na kruhovém objezdu uprostřed pelotonu zjevila motorka patřící do konvoje Gira. Řidič motocyklu zastavil, když se však přiblížil velice pomalu jedoucí Viviani, motorka se nepochopitelně rozjela a vrazila do zadního kola cyklisty. Viviani šel k zemi (na videu v čase 0:11) a musel čekat na doprovodné vozidlo, protože potřeboval nový bicykl.

Olympijský vítěz v omniu z Ria 2016 dramaticky ztratil, protože na čele už tou dobou do pedálů pro své spurtery tlačili závodníci týmů Lotto Soudal a Groupama FDJ. Parťáci sice dokázali Vivianiho vrátit do hlavního pole, ale vítěz pěti etap z Gira v letech 2015 a 2018 už neměl na finiš dostatek sil a cílem projel desátý.

Spurtérský král Démare vyhrál na Giru už čtvrtou etapu

Slabou útěchou pro něj může být fakt, že neopatrný motorkář za svůj nepochopitelný manévr dostal pokutu 500 švýcarských franků a pro porušení předpisů týkajících se pohybu doprovodu během závodu byl z letošního Gira vyloučen.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.