Rubriky:

Cyklistika

SP cyklokrosařů začne po dalších změnách v kalendáři v Táboře

16. října 2020 10:46 - Praha

Světový pohár cyklokrosařů začne po dalších změnách v kalendáři vynucených koronavirovou krizí v Táboře. Místo 15. listopadu se v areálu Komora pojede o dva týdny později. Seriál čítá po čtvrtečním jednání Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a skupinou organizátorů nakonec pouze pět závodů místo původních třinácti.

 

Libor Plíhal, ČTK

"Situace se neustále mění, co platí dnes, nemusí platit za týden. Závod po diskuzi s krajskou hygieničkou bude uspořádán bez diváků a za maximálních bezpečnostních opatření. Naším cílem je uspořádat ho i za těchto drastických opatření, i z důvodu přidělení mistrovství světa 2024 do Tábora," řekl předseda komise cyklokrosu Petr Balogh.

Z programu SP nově vypadl závod v belgickém Zonhovenu, kde se mělo jet 13. prosince. Před více než týdnem bylo potvrzeno, že cyklokrosaři nebudou startovat koncem listopadu ve francouzském Besanconu ani v lednu ve švýcarském Villarsu a nizozemském Hoogerheide, kde měl seriál 24. ledna vyvrcholit.

Čábelická skončila na MS jedenáctá, Cink finišoval pátý

Místo toho skončí v belgickém Overijse, kde se měl jet 1. listopadu první závod. Půjde zároveň o generálku na MS, které by se mělo jet týden nato právě v Belgii. Již dříve vzdali plány na pořádání závodů SP v americkém Waterloo, Dublinu, Koksijde a Diegemu.

Nový program SP v cyklokrosu 2020/21:
29. listopadu - Tábor
20. prosince - Namur (Belg.)
27. prosince - Dendermonde (Belg.)
3. ledna - Hulst (Niz.)
24. ledna - Overijse (Belg.)
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.