Koronavirus se na Giru nově prokázal u jednoho člena týmu Astana

22. října 2020 11:07 - Praha

Poslední kolo testů mezi účastníky cyklistického Gira d'Italia odhalilo jeden případ nákazy koronavirem. Postiženým je podle informací pořadatelské organizace RCS člen doprovodu stáje Astana, který byl okamžitě umístěn do karantény, další opatření nejsou třeba. Celkem bylo během úterý a středy odebráno 484 vzorků, všichni jezdci měli testy negativní.

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Kvůli koronaviru už musela z letošního druhého závodu Grand Tour odstoupit řada cyklistů včetně hvězd Simona Yatese, Michaela Matthewse či Stevena Kruijswijka a naposledy elitního spurtéra Fernanda Gavirii. Závod opustily i kompletní týmy Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma.

Pořadatelé musí rovněž kvůli aktuální epidemiologické situaci upravit naplánovaný itinerář závěru Gira. Sobotní 20. etapa bude muset změnit trasu, protože nebude možné překročit hranice do Francie a absolvovat chystané náročné přejezdy Col d'Agnel a Col d'Izoard.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.