Živě

Koronavirus se na Giru nově prokázal u jednoho člena týmu Astana

22. října 2020 11:07 - Praha

Poslední kolo testů mezi účastníky cyklistického Gira d'Italia odhalilo jeden případ nákazy koronavirem. Postiženým je podle informací pořadatelské organizace RCS člen doprovodu stáje Astana, který byl okamžitě umístěn do karantény, další opatření nejsou třeba. Celkem bylo během úterý a středy odebráno 484 vzorků, všichni jezdci měli testy negativní.

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Kvůli koronaviru už musela z letošního druhého závodu Grand Tour odstoupit řada cyklistů včetně hvězd Simona Yatese, Michaela Matthewse či Stevena Kruijswijka a naposledy elitního spurtéra Fernanda Gavirii. Závod opustily i kompletní týmy Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma.

Pořadatelé musí rovněž kvůli aktuální epidemiologické situaci upravit naplánovaný itinerář závěru Gira. Sobotní 20. etapa bude muset změnit trasu, protože nebude možné překročit hranice do Francie a absolvovat chystané náročné přejezdy Col d'Agnel a Col d'Izoard.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.