Rubriky:

Cyklistika

Bláha byl na SP dráhařů třetí v neolympijském scratchi

17. prosince 2010 11:27 - CALI

Martin Bláha obsadil třetí místo ve scratchi na Světovém poháru v dráhové cyklistice v kolumbijském Cali. Závod v této neolympijské disciplíně vyhrál Francouz Morgan Kneisky před Gijsem van Hoeckem z Belgie. Cyklista pražské Dukly byl jedním ze šesti jezdců, kteří absolvovali plný počet kol.

V olympijském týmovém sprintu obsadili Denis Špička, Adam Ptáčník a Tomáš Bábek jedenácté místo. České trio si polepšilo oproti zahajovacímu dílu SP v Melbourne o tři pozice a poprvé v sezóně se vešlo do elitní dvanáctky honorované body do olympijské kvalifikace. Britští vítězové z Melbourne vyhráli sice kvalifikaci, ale ve finále byli tentokrát rychlejší Francouzi.

Janu Dostálovi patří po prvním dnu soutěže v omniu páté místo.

Výsledky SP v dráhové cyklistice v Cali
Muži:
Týmový sprint: 1. Francie (Bauge, Sireau, D'Almeida) 43,639, ...v kvalifikaci 11. Česko (Bábek, Ptáčník, Špička) 46,787.
Scratch: 1. Kneisky (Fr.), 2. Van Hoecke (Belg.), 3. Bláha (ČR).
Ženy:
Týmový sprint: 1. Británie (Varnishová, Pendletonová) 33,322.
Stíhací závod družstev na 3 km: 1. Nový Zéland (Buchananová, Ellisová, Shanksová) 3:22,202.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.