Všech 681 koronavirových testů na Vueltě bylo negativních

3. listopadu 2020 11:00 - Praha

Ani druhé kolo testování během Vuelty nepřineslo ve volném dnu mezi cyklisty a členy týmů žádný pozitivní nález na koronavirus. Španělská Grand Tour vstoupila do závěrečného třetího týdne a v neděli vyvrcholí dojezdem do Madridu.

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Mezinárodní cyklistická unie uvedla, že během volného pondělka bylo provedeno 681 testů. Z toho 528 členů týmů a zbývajících 153 mezi lidmi podílejícími se na organizaci Vuelty.

Celkem byla v rámci závodu čtyři masová testování. První mezi všemi akreditovanými účastníky včetně médií ještě před jejich příjezdem na akci a druhé těsně před startem závodu už na místě. O start na Vueltě přišel kvůli pozitivnímu testu týden před začátkem jezdec Cofidisu Jesús Herrada a po druhém kole testů museli závod opustit nakažení členové týmů Sunweb a Bahrajn-McLaren.

Drama na Vueltě pokračuje! Carapaz připravil Rogliče o červený dres lídra

Minulý měsíc na Giru d'Italia se objevila infekce v několika týmech a dvě stáje dokonce ze závodu odstoupily. Panovala obava, aby se vůbec závod dokončil.

Vuelta dnes po druhém volném pondělku pokračuje individuální časovkou na 33,7 km v Galicii. Průběžné pořadí vede Ekvádorec Richard Carapaz o deset sekund před obhájcem prvenství Primožem Rogličem ze Slovinska.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: