Rubriky:

Cyklistika

V nominaci na ME dráhařů v Plovdivu je čtrnáct závodníků

6. listopadu 2020 14:16 - Praha

Na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Plovdivu se představí čtrnáct českých reprezentantů. V nominaci nechybí zkušení závodníci Tomáš Bábek či Jarmila Machačová. Šampionát v Bulharsku začne ve středu.

 

Během pěti dnů se bude o medaile bojovat shodně v jedenácti disciplínách mezi muži i ženami. V českém výběru je šest sprinterů a osm vytrvalců, kteří budou usilovat o první cenný kov pro Česko od roku 2016.

Před čtyřmi lety na ME ve Francii slavil Bábek titul evropského šampiona v keirinu a navrch získal bronz na kilometru s pevným startem. Třetí byl rovněž Jiří Hochmann ve vyřazovacím závodě.

Letos by mohla vést na pódium o něco snadnější cesta, neboť startu na šampionátu se během tohoto týdne vzdaly kvůli koronavirové krizi výpravy Francie a Německa.

Nominace českých dráhařů na ME v Plovdivu:
Sprinterské disciplíny:
Tomáš Bábek
Dominik Topinka
Martin Čechman
Jiří Janošek
Sára Kaňkovská
Veronika Jaborníková
Náhradníci:
Robin Wagner
Matěj Bohuslávek
Vytrvalostní disciplíny:
Petr Kelemen
Daniel Babor
Nicolas Pietrula
Jan Kraus
Denis Rugovac
Jarmila Machačová
Kateřina Kohoutková
Petra Ševčíková
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.