Rubriky:

Cyklistika

Cyklisty Rubeny Birell Specialized posílili Friedl a Škarnitzl

25. ledna 2011 11:57 - PRAHA

Špičková česká cyklistická stáj Rubena Birell Specialized získala do svých řad pět nadějných jezdců v čele s předními bikery Janem Škarnitzlem a Jiřím Friedlem. Dalšími posilami týmu jsou Michal Kaněra, Ondřej Zelený a Karolína Kalašová.

 

Jan Němec (mtbs.cz)

Vedení týmu věří, že se Škarnitzlovi s Friedlem podaří alespoň částečně zacelit mezeru po odchodu vicemistra světa v cross country Jaroslava Kulhavého. Ten bude od této sezóny nově oblékat dres americké stáje Specialized Factory Racing.

"Rádi bychom udrželi přední pozice, na kterých jsme, a v týmech skončili do 15. místa ve světovém žebříčku," nastínil manažer a spolumajitel týmu Ivan Sova na úterní tiskové konferenci v Praze. "Věřím, že doma budou oba na prvních příčkách, ve Světovém poháru bychom chtěli mít vždy alespoň jednoho kluka do 10. nebo 15. místa," dodal.

Vše směřuje k olympiádě

Angažování obou předních českých závodníků, kteří se mají podle plánu zúčastnit všech sedmi podniků Světového poháru, má však dlouhodobější záměr. "Celý ten projekt směřujeme k tomu, aby kluci startovali na olympijských hrách v Londýně," prohlásil Sova.

Oba závodníci se v současnosti především seznamují s materiálem. "Momentálně je pro nás všechno nové. Budeme mít nyní dobrou možnost si to osahat při tréninkových dávkách na Kypru a směřovat přípravu ke startu Světového poháru," řekl Friedl. Úvodní závod série se uskuteční v dubnu v jihoafrickém Pietermaritzburgu.

Novinkou stáje je také projekt amatérského Birell týmu, jehož členem se může na webu www.birell.cz stát každý milovník cyklistiky. Při registraci dostanou zájemci za zvýhodněnou cenu startovací balíček, obsahující originální týmový dres, dva pláště na kolo a karton nealkoholického piva. Členové tohoto hobby týmu se posléze mohou účastnit speciálních týmových soutěží nebo mají zajištěné volné starty v závodech.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.