Rubriky:

Cyklistika

VIDEO: Závodil s 25cm kusem dřeva v noze. A dojel si pro bronz

21. února 2011 15:45 - MANCHESTER

Některé sportovce neudolá nic. Ani kus dřeva v noze. Neuvěřitelným představením ohromil svět malajský cyklista Aziz Awang, který po nepříjemném pádu v keirinu opět sedl na kolo a navzdory noze propíchnuté 25centimetrové třískou dokončil svůj závod v Manchesteru. A skvěle, získal bronz a celkové prvenství ve Světovém poháru.

 

Jon Super, ČTK/AP

Třiadvacetiletý borec už ale na stupně vítězů nevystoupil, s velkými bolestmi musel do nemocnice na operaci. Na Twitteru pak fanouškům vzkázal: „Jsem po operaci, třísku mi vyndali, nohu vyčistili. Díky za vaše modlitby a podporu.“

Kouč Malajců John Beasley měl pro Awanga jen slova uznání. „Trpěl jako zvíře, ale je to opravdu tvrdý chlap. Všichni jezdci keirinu takoví jsou. Sezóna skončila, nyní je potřeba dát se dohromady pro přípravu na olympiádu,“ prohlásil Beasley.

Zraněný Awang s obří třískou v nozeZraněný Awang s obří třískou v nozefoto: ČTK/AP/Jon Super

Dráhaři jsou opravdu z jiného těsta. To potvrdil také Edward Dawkins, který se do hromadného pádu s Awangem, Polákem Kamilem Kuczynským a Španělem Juanem Peraltou Gasconem zapletl. Na otázku zdravotníků, kde jej to bolí, jen suše odvětil: „Jsem z Nového Zélandu.“ Po zopakování dotazu prohlásil: „Slyšel jsi, kámo. Jsem ze Zélandu, my necítíme bolest.“

kvk, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.