Cyklista Boonen si zlomil zápěstí a na Vueltě skončil

5. září 2011 11:28 - BRUSEL

Belgický cyklista Tom Boonen si při pádu v nedělní 15. etapě Vuelty zlomil člunkovou kost v levém zápěstí a závod pro něj před závěrečným týdnem skončil. Kvůli zranění je ohrožena i jeho účast na mistrovství světa za tři týdny v Kodani.

 

Jacky Naegelen, Reuters

Světový šampión z roku 2005 Boonen upadl zhruba třicet kilometrů před cílem a i přes bolest etapu se závěrečným náročným stoupáním na Anglirú dokončil. "Chtěl jsem dojet do cíle, ale bylo to hodně těžké. Nebyl jsem pomalu schopen držet řidítka," uvedl Boonen v tiskové zprávě svého týmu Quick Step.

Belgickou hvězdu už na Vueltě omezovala bolest třísel, přesto chtěl dojet v neděli do Madridu. Zlomenina kosti v zápěstí mu ale vystavila stop a není jasné, zda se stihne uzdravit do světového šampionátu. "Můj stav se s výhledem na mistrovství světa zlepšoval a teď se celý scénář změnil. Jsem hodně zklamaný," dodal třicetiletý Boonen.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.