Štybar v generálce na SP v Plzni obhájil vítězství v Ardooie

13. října 2011 19:20 - ARDOOIE

Cyklokrosař Zdeněk Štybar dnes vyhrál v generálce na nedělní úvodní díl Světového poháru v Plzni závod druhé kategorie v Ardooie v Belgii. Dvojnásobný mistr světa obhájil své loňské vítězství a ve čtvrtém závodu v sezoně si připsal třetí vítězství.

 

Michal Červený, www.mtbs.cz

Štybar neuspěl pouze v nedělním závodu Superprestige v Ruddervoorde, kde při návratu po zranění obsadil šesté místo. "Tady jsem se ale od začátku cítil dobře. Věděl jsem, že na stupně vítězů mám. A nakonec ten sprint byl stejný jako loni," uvedl český cyklokrosař, jenž v závěrečném finiši opět porazil belgickou legendu Svena Nijse. Třetí skončil další domácí jezdec Dieter Vanthourenhout.

Následující dva závody čekají Štybara před českými fanoušky. V neděli se představí v Plzni a o týden později v druhém závodu SP v Táboře.

Cyklokrosový závod v Ardooie (Belgie):
1. Štybar (ČR), 2. Nijs stejný čas, 3. D. Vanthourenhout, 4. Wellens (všichni Belg.), 5. Walsleben (Něm.) všichni -10.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.