Štybar v generálce na SP v Plzni obhájil vítězství v Ardooie

ARDOOIE

Cyklokrosař Zdeněk Štybar dnes vyhrál v generálce na nedělní úvodní díl Světového poháru v Plzni závod druhé kategorie v Ardooie v Belgii. Dvojnásobný mistr světa obhájil své loňské vítězství a ve čtvrtém závodu v sezoně si připsal třetí vítězství.

Zdeněk Štybar

Štybar neuspěl pouze v nedělním závodu Superprestige v Ruddervoorde, kde při návratu po zranění obsadil šesté místo. "Tady jsem se ale od začátku cítil dobře. Věděl jsem, že na stupně vítězů mám. A nakonec ten sprint byl stejný jako loni," uvedl český cyklokrosař, jenž v závěrečném finiši opět porazil belgickou legendu Svena Nijse. Třetí skončil další domácí jezdec Dieter Vanthourenhout.

Následující dva závody čekají Štybara před českými fanoušky. V neděli se představí v Plzni a o týden později v druhém závodu SP v Táboře.