Štybar skončil v druhém závodu Superprestige čtvrtý

Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar dojel čtvrtý v druhém závodu Superprestige v Zonhovenu. Stejně jako před třemi týdny v Ruddervoorde vyhrál Belgičan Niels Albert, který vede seriál s plným počtem 30 bodů. Štybar je s 22 body průběžně šestý o bod za třetím Klaasem Vantornoutem.

Cyklokrosař Zdeněk Štybar

Český šampion před rokem na těžké písčité trati v Zonhovenu vyhrál, ale tentokrát se v závodě plném pádů, který dokonale roztrhal startovní pole, nevešel na stupně vítězů. "Byla chyba, že jsem šel do úseku na písku v čele celého pole. Nebylo to projeté a zapadl jsem," litoval Štybar.

Jeho zpomalení hned využil Albert a dojel si pro suverénní vítězství. Poté, co mu nevyšly závody Světového poháru v Plzni a v Táboře, kde bylo jeho maximem osmé místo, si spravil chuť. Za ním skončili další Belgičané Sven Nijs a Kevin Pauwels.

"Po těžkém týdnu je dnešní vítězství velmi příjemné," řekl Albert pro server cyclingnews.com. "Po závodu v Táboře jsem měl pochybnosti, nevěděl jsem, proč mi to nejelo. Ale po dnešním výkonu za tím můžu udělat tlustou čáru," dodal pětadvacetiletý belgický vítěz, který od druhého kola jel prakticky vlastní závod.

Mezi ženami skončila pátá Pavla Havlíková, která na vítěznou Nizozemku Sanne van Paassenovou ztratila 38 sekund. Dnešní závody podle pořadatelů sledovalo na 21.000 diváků. Seriál Superprestige bude pokračovat 13. listopadu v jiném belgickém městě Hamme-Zogge.

Závod cyklokrosové série Superprestige v Zonhovenu (Belgie):
Muži: 1. Albert 58:30, 2. Nijs -28, 3. Pauwels (všichni Belg.) -1:02, 4. Štybar (ČR) -1:27, 5. Wellens -1:38, 6. Vantornout (oba Belg.) -1:58, ...9. Šimůnek (ČR) -3:27.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Albert 30, 2. Nijs 26, 3. Vantornout 23, ...6. Štybar 22.
Ženy: 1. Van Paassenová (Niz.) 43:02, 2. Harrisová (Brit.) -12, 3. Stultiensová (Niz.) -15, ...5. Havlíková -38, 17. Mikulášková (obě ČR) -5:10.
Jezdci do 23 let: 1. Bosmans (Belg.) 49:25, 2. Van der Haar (Niz.) -8, 3. Braet (Belg.) -28, ...22. Hník -3:26, 23. R. Polnický -3:33, 30. Nipl (všichni ČR) -5:27.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Bosmans 30 b., ...20. Hník 1.