Štybar dojel třetí v závodu Superpretige v Asper-Gavere

20. listopadu 2011 16:39 - ASPER-GAVERE

Cyklokrosař Zdeněk Štybar obsadil třetí místo ve čtvrtém závodu série Superprestige v Asper-Gavere. Dvojnásobný mistr světa prohrál spurt o druhou pozici s Belgičanem Tomem Meeusenem, pro vítězství si suverénně dojel další domácí závodník Kevin Pauwels.

 

Petr Eret, ČTK

Bývalý Štybarův týmový kolega Pauwels potvrdil, že má v této fázi sezony z elitních cyklokrosařů zřejmě nejlepší formu. V sobotu vyhrál závod v Hasseltu, kde porazil Štybara těsně ve finiši, o dnešním triumfu rozhodl únikem tři okruhy před koncem.

Štybar, který před týdnem zvítězil v Superprestige v Hamme-Zogge, spurtoval ve skupině pronásledovatelů o druhé místo, nicméně několik metrů před cílem ho ze závěsu předjel Meeusen. Osmý dojel Radomír Šimůnek, devatenáctý byl Jiří Polnický.

V průběžném pořadí se Štybar dělí se ziskem 50 bodů o první místo s belgickým veteránem Svenem Nijsem, který dnes obsadil pátou pozici. Pauwels je třetí o pět bodů zpět.

Čtvrtý závod cyklokrosové série Superprestige v Asper-Gavere (Belgie):
Muži: 1. Pauwels 1:02:05, 2. Meeusen (oba Belg.), 3. Štybar (ČR), 4. Aernouts všichni -32, 5. Nijs -36, 6. Vantornout (všichni Belg.) -38, ...8. Šimůnek -51, 19. J. Polnický (oba ČR) -1:56.
Průběžné pořadí: 1. Štybar 50 b., 2. Nijs 50, 3. Pauwels, ...9. Šimůnek 26.

Ženy: 1. Van Paassenová 40:17, 2. De Boerová (obě Niz.) stejný čas, 3. Harrisová (Brit.) -4, ...5. Havlíková (ČR) -28.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.