Rubriky:

Cyklistika

Sagan: Když si budu muset vybrat, před OH dám přednost Tour

11. ledna 2021 08:29 - Peschiera del Garda

Slovenský cyklista Peter Sagan přiznal, že pokud by si musel vybrat mezi dvěma vrcholy nadcházející sezony, zvolil by účast na Tour de France před olympiádou v Tokiu. Trojnásobný mistr světa ale nechce předbíhat událostem.

 

Michal Červený

Nejslavnější etapový závod světa má v nejisté době koronavirové krize stanovené datum na 26. června až 18. července, přičemž silniční závod v Tokiu by se měl jet jen necelý týden nato. V souvislosti s hrozící možností povinné karantény pro účastníky olympijských her by tak nebylo patrně možné absolvovat oba závody.

"Uvidíme, co se tento rok vůbec stane. Těžko dělat nějaká rozhodnutí, když zatím ještě nevíme, co bude. A neví to nikdo, co nás čeká. Ale kdybych si vybrat musel... Určitě bych jel zase bojovat o zelený trikot na Tour de France," připustil třicetiletý Sagan během video konference z tréninkovém kempu svého týmu Bora-hansgrohe u italského jezera Garda.

Český mistr dostal stopku na čtyři roky! Komisaři lžou, hájí se

"Uvidíme však, jak bude celý závodní program vůbec vypadat. Teď se soustředím na klasiky, pak si vyhodnotím, co a jak dál. Je třeba ta rozhodnutí udělat, protože je před námi velmi důležitý rok s olympiádou a světovým šampionátem ve Flandrech," doplnil Sagan.

Světový šampion z let 2015 až 2017 ovládl bodovací soutěž na "Staré dámě" už sedmkrát, loni ho ale předčil Ir Sam Bennett. Sedmkrát se podařilo získat zelený trikot pouze Saganovi, šestkrát si ho vyjel na přelomu století Němec Eric Zabel.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.