Van der Poel vítězí i na silnici, ovládl úvodní etapu v SAE

Van der Poel vítězí i na silnici, ovládl úvodní etapu v SAEMirfa (SAE) 21. února (ČTK) - Tři týdny po zisku čtvrtého titulu mistra světa v cyklokrosu nizozemský cyklistický univerzál Mathieu van der Poel vyhrál úvodní etapu silničního závodu Kolem SAE. Lídr týmu Alpecin-Fenix porazil ve spurtu vedoucí dvacetičlenné skupiny krajana Davida Dekkera a Dána Michaela Mörköva.

Van der Poel ovládl úvodní etapu v SAE

Závod Kolem SAE je po zrušení australské Tour Down Under kvůli koronaviru prvním dílem letošního kalendáře WorldTour. Cyklisty na rovinaté trase o délce 176 km potrápil boční vítr, jenž měl podíl na roztrhání pelotonu. Z favoritů na celkovou výhru se ve vedoucí skupině udrželi vítěz Tour de France Tadej Pogačar ze Slovinska či Brit Adam Yates.

Český cyklista Jan Hirt při svém debutu za stáj Intermarché-Wanty- Gobert dojel na 121. místě v hlavním poli s odstupem 8:29 minuty.

Sedmietapový závod, jenž byl loni kvůli počínající koronavirové pandemii předčasně ukončen, pokračuje v pondělí časovkou jednotlivců.