Cyklisté týmu Vini Zabú kvůli dalšímu dopingu zřejmě přijdou o Giro

30. března 2021 15:33 - Aigle

Další dopingový případ může připravit italskou druhodivizní stáj Vini Zabú až o měsíc a půl závodění a tím také o další účast na Giru d'Italia. Mezinárodní cyklistická unie UCI dnes oznámila, že pozitivně testován na krevní doping EPO byl Matteo De Bonis během namátkové kontroly při tréninku. Už loni v říjnu byl jeho kolega Matteo Spreafico vyloučen z Gira poté, co odevzdal vzorek obsahující zakázanou látku.

 

Twitter

Pokud se v jednom týmu objeví dva dopingové případy během roku, nesmí se podle pravidel UCI celá stáj účastnit závodů 15 až 45 dnů. Giro začne 8. května v Turíně. Loňského ročníku, odloženého až na říjen kvůli covidové epidemii, se stáj Vini Zabú mohla účastnit díky pozvání organizátorů. Elitní týmy WorldTour mají start jistý.

Pětadvacetiletý De Bonis má prozatím zastavenou činnost, může požádat o analýzu vzorku B. Hrozí mu trest až na čtyři roky.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.