Živě

Cyklisté týmu Vini Zabú kvůli dalšímu dopingu zřejmě přijdou o Giro

30. března 2021 15:33 - Aigle

Další dopingový případ může připravit italskou druhodivizní stáj Vini Zabú až o měsíc a půl závodění a tím také o další účast na Giru d'Italia. Mezinárodní cyklistická unie UCI dnes oznámila, že pozitivně testován na krevní doping EPO byl Matteo De Bonis během namátkové kontroly při tréninku. Už loni v říjnu byl jeho kolega Matteo Spreafico vyloučen z Gira poté, co odevzdal vzorek obsahující zakázanou látku.

 

Twitter

Pokud se v jednom týmu objeví dva dopingové případy během roku, nesmí se podle pravidel UCI celá stáj účastnit závodů 15 až 45 dnů. Giro začne 8. května v Turíně. Loňského ročníku, odloženého až na říjen kvůli covidové epidemii, se stáj Vini Zabú mohla účastnit díky pozvání organizátorů. Elitní týmy WorldTour mají start jistý.

Pětadvacetiletý De Bonis má prozatím zastavenou činnost, může požádat o analýzu vzorku B. Hrozí mu trest až na čtyři roky.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.