Dánský cyklista Asgreen porazil ve spurtu Van der Poela a vyhrál Kolem Flander

4. dubna 2021 16:27 - Oudenaarde

Cyklistickou klasiku Kolem Flander vyhrál Dán Kasper Asgreen, jenž nečekaně porazil ve spurtu o vítězství obhájce prvenství Mathieu van der Poela z Nizozemska. Šestadvacetiletý člen týmu Deceuninck-Quick Step si ve 105. ročníku závodu z Antverp do Oudenaarde připsal první výhru v kariéře na jednom z cyklistických "monumentů".

 

Olivier Matthys, ČTK/AP

Asgreen svedl s Van der Poelem po 254 kilometrech dvoučlenný souboj o vítězství poté, co se oba 17 km před cílem na předposledním stoupání zbavili spolufavorita Wouta van Aerta. Belgičan nakonec dojel ve skupině pronásledovatelů celkově šestý, spurt o třetí místo vyhrál jeho krajan Greg van Avermaet.

Van der Poel šel do finiše s Asgreenem vzhledem ke své výbušnosti jako jasný favorit. Zaútočil z první pozice, soupeře ale nesetřásl, a když ho Dán zhruba 100 metrů před páskou předjel, vyčerpaný svěsil nohy a zbytek spurtu vzdal.

Srdeční arytmie! Česká cyklistická hvězda je v péči lékařů

"Cítil jsem se v posledních kilometrech dobře, takže jsem se rozhodl, že to zkusím a budu věřit svému spurtu. Kilometr před cílem jsem zůstal za zadním kolem Mathieua, abych se mohl rozhodnout, kdy vyrazit. Bylo to hrozně těžké, oba jsme jeli na hraně," uvedl Asgreen, jenž vyhrál Kolem Flander jako druhý Dán v historii po Rolfu Sörensenovi v roce 1997.

"Je to úžasné, Rolf mi dal pár dobrých rad, když jsem vyhrál E3," připomněl Asgreen své vítězství z minulého týdne na závodě v Harelbeke. "Byla to úžasná klasikářská sezona a jsem rád, že jsem ji zakončil takhle," dodal úřadující mistr Dánska.

Jeden z pěti nejvýznamnějších jednodenních závodů se tentokrát jel bez české účasti. Na Flandry se připravoval Asgreenův týmový kolega Zdeněk Štybar, ale v týdnu prodělal zákrok kvůli srdeční arytmii a musel si dát od závodění pauzu.

Cyklistický závod Kolem Flander (WorldTour) - 254,3 km:
1. Asgreen (Dán./Deceuninck-QuickStep) 6:02:01
2. Van der Poel (Niz./Alpecin-Fenix) stejný čas
3. Van Avermaet (Belg./AG2R Citroën)
4. Stuyven (Belg./Trek-Segafredo) oba -25
5. Vanmarcke (Belg./Israel Start-up Nation)
6. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma) oba -50
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.