Cyklistický šampion Alaphilippe bude jezdit za Deceuninck-QuickStep do roku 2024

15. dubna 2021 16:08 - Brusel

Úřadující mistr světa v silničním závodě Julian Alaphilippe prodloužil až do konce roku 2024 spolupráci s cyklistickou stájí Deceuninck-Quick Step. Osmadvacetiletý Francouz je další hvězdou, kterou si belgický tým zavázal na příští roky před letošním vypršením stávající smlouvy. Nedávno podepsal pětiletý kontrakt belgický supertalent Remco Evenepoel.

 

Olivier Matthys, ČTK/AP

Alaphilippe jezdí za Deceuninck-Quick Step od profesionálního debutu v roce 2014. Vedle loňského triumfu v závodě s hromadným startem na MS v Imole má na kontě například pět etapových vítězství na Tour de France či prvenství v závodech Milán - San Remo, Strade Bianche nebo Clásica de San Sebastián.

"Bylo to logické rozhodnutí a nikdy ani na okamžik nebylo ve hře, že bych udělal něco jiného," komentoval podpis smlouvy Alaphilippe v prohlášení na týmovém webu.

Pidcock vyhrál Brabantský šíp před favorizovaným Van Aertem

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.