Prolog závodu Kolem Romandie ovládli cyklisté Ineosu, Černý dojel sedmnáctý

27. dubna 2021 17:58 - Oron/Praha

Prolog etapového závodu Kolem Romandie ovládla stáj Ineos Grenadiers. Na krátké čtyřkilometrové trati se závěrečným stoupáním v Oronu byl nejrychlejší Australan Rohan Dennis, jenž zvítězil s devítisekundovým náskokem před týmovými kolegy Geraintem Thomasem z Británie a dalším Australanem Richiem Portem.

Laurent Gillieron, ČTK/AP

Český časovkářský šampion Josef Černý obsadil s odstupem 18 sekund sedmnácté místo. Vrchař Jan Hirt skončil v závěru výsledkového pole na 133. pozici.

Šestidenní závod ve Švýcarsku, jenž je generálkou na květnové Giro d'Italia, pokračuje ve středu etapou o délce 168,1 km z Aigle do Martigny.

...17. Černý (ČR/Deceuninck-Quick Step) -18
133. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) -53.

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.