Nevídaná kuriozita! Slavný závod šokoval amatér v protisměru

28. dubna 2021 10:30 - Oron

Nevídaná kuriozita zastínila triumf Australana Rohana Dennise v prologu etapového závodu Kolem Romandie. V cíli se totiž mluvilo o finiši Rémyho Cavagny z týmu Deceuninck - Quick-Step. Ten musel být v posledních metrech pořádně šokovaný, když proti němu vyrazil amatérský cyklista. Co na trati dělal a jak se tam mohl dostat nikdo nedokázal vysvětlit.

 

deceuninck-quickstep

Pětadvacetiletý Francouz šlapal do pedálů, co mu síly stačily. Jenže scéna ze závěru více než čtyřkilometrového prologu zmíněného závodu musela znamenat pro Cavagnu šok. Cílovou metu měl na dohled, když proti němu vyrazil protivník na kole. Na výsledky incident neměl podle rozhodčích žádný vliv, že ale Cavagna v cíli nechápavě kroutil hlavou a byl překvapený, o tom není třeba pochybovat.

Prolog vyhrál třicetiletý Rohan Dennis (Ineos Grenadiers), Cavagna za ním zaostal o jedenáct sekund. Šestidenní závod ve Švýcarsku, jenž je generálkou na květnové Giro d'Italia, pokračuje ve středu etapou o délce 168,1 km z Aigle do Martigny.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.