Vedle Alaphilippea bude francouzským cyklistům na OH v Tokiu chybět i Bardet

7. června 2021 12:54

Po mistru světa Julianu Alaphilippeovi vzdal účast na olympijských hrách v Tokiu další elitní francouzský cyklista Romain Bardet. Sedmý muž nedávného Gira d'Italia se chce soustředit na Vueltu, jež začne v srpnu krátce po olympiádě.

 

Profimedia.cz

"Po diskuzích s týmem a reprezentačním trenérem Thomasem Voecklerem jsme se rozhodli, že se letos olympijských her nezúčastním. Máme s DSM velké cíle na závěr sezony a s tímhle programem není možné být v Tokiu ve vrcholné formě," řekl vicemistr světa z roku 2018 deníku L'Équipe.

Úřadující světový šampion ze závodu s hromadným startem Alaphilippe odřekl svůj start v Tokiu už v polovině května. Další ze špičkových francouzských cyklistů Thibaut Pinot má potíže se zády a od dubna nezávodí.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.