Velká konkurence a vyčerpávající kopce, přesto zřejmě nejlepší trať ze všech ročníků Prima Cupu

Dolní Morava/Praha

Druhý závod dvanáctidílného cyklistického seriálu Prima Cup na Dolní Moravě pořádně prověřil fyzickou připravenost bikerů. Trasa vedoucí po stopách historické hranice Moravy o délce 110 kilometrů byla plná zákeřných kopců, které daly zabrat i pětinásobné účastnici letních i zimních olympijských her Kateřině Nash.

Cyklokrosařka Kateřina Nash na trati - ilustrační foto.

Závod Škoda Auto Dolní Morava byl součástí kalendáře Mezinárodní cyklistické unie v kategorii S2 a nabídl mezinárodní účast závodníků z Rakouska, Polska a Německa. Tato trasa byla také tou nejnáročnější, kterou si závodníci mohli vybrat.

Nejrychlejší ze všech mužů na startu byl jako v prvním závodě Filip Adel ze Superior Velsbike Teamu, který 110 kilometrů dlouhou trať zvládl za pět hodin. Mezi ženami dominovala Kateřina Nash s časem šest hodin a 34 minut.

„Trať je tady extrémně náročná, jsou tady dlouhé kopce," komentoval trasu závodu Adel. „Jsem moc ráda, že jsem vyrazila, trať byla náročná. Přejezdy super, ale těch kopců," dodala Nash po závodě. Na poloviční trati rovněž nebyla nouze o skvělé výkony. Zvítězili Kristýna Pejšová a Martin Helcel. Na Prima jízdě slavili vítězství Adéla Lhotáková a Roman Heindrich.