Živě

Biker Cink byl na SP v Leogangu druhý v short tracku

11. června 2021 20:05 - Leogang

Ondřej Cink obsadil na úvod Světového poháru v jízdě na horských kolech v rakouském Leogangu druhé místo v short tracku. Dva dny před hlavním závodem v olympijském cross country nestačil nejlepší český biker jen na Švýcara Mathiase Flückigera.

 

Libor Plíhal, ČTK

Třicetiletý Cink se zhruba po polovině dvacetiminutového závodu odtrhl s Flückigerem od zbytku pole a společně si vytvořili náskok. V závěrečném stoupání Švýcar českému jezdci nastoupil a přijel do cíle o pět sekund dřív. Třetí Milan Vader z Nizozemska ztratil na Cinka 11 sekund.

Další český reprezentant Jan Škarnitzl skončil osmadvacátý o jednu příčku před olympijským vítězem Ninem Schurterem ze Švýcarska. Jeho sestra Jitka Čábelická byla v závodě žen dvaadvacátá, vyhrála vedoucí žena SP Loana Lecomteová z Francie.

V Leogangu se jede třetí ze šesti dílů elitního seriálu. Cink byl v úvodních dvou závodech v cross coutry v Albstadtu a Novém Městě na Moravě shodně čtvrtý.

SP v cross country horských kol v Leogangu (Rakousko) - short track:
Muži:
1. M. Flückiger (Švýc.) 20:43
2. Cink (ČR) -5
3. Vader (Niz.) -16
...
28. Škarnitzl (ČR) -1:28
Ženy:
1. Lecomteová (Fr.) 21:10
2. McConnellová (Austr.) -4
3. Neffová (Švýc.) -11
...
22. Čábelická (ČR) -1:14
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.