Živě

Bývalý šampion Froome se po dvouleté pauze vrátí na Tour de France

15. června 2021 16:29 - Paříž

Po dvouleté pauze se britský cyklista Chris Froome znovu představí na Tour de France, kterou čtyřikrát vyhrál. Po těžkém pádu a zranění během závodu Critérium du Dauphiné v roce 2019 se šestatřicetiletý jezdec stále nepřiblížil své někdejší výkonnosti a nebude adeptem na celkové umístění. Lídrem jeho týmu Israel Start-up Nation bude Kanaďan Michael Woods.

 

Israel Start-Up Nation

"Po dvou letech bez Tour de France se nemohu dočkat, až se vrátím. Od pádu na Critérium du Dauphiné v roce 2019 jsem urazil náročnou cestu, ale tohle byla jedna z mých největších motivací," uvedl v prohlášení Froome, který na Tour triumfoval v letech 2013, 2015, 2016 a 2017.

"Neúnavně jsem pracoval na tom, abych se tam dostal. I když letos nebudu mít ambice jako lídr týmu, doufám, že přispěju svými zkušenostmi a pomohu co nejvíce. V Michaelu Woodsovi máme silného kandidáta a těším se, že pro něj a pro tým v bitvě o Paříž odvedu maximum," dodal Froome, jenž své úspěchy na Tour sbíral s podporou elitního týmu Sky, v němž loni skončil.

Carapaz uhájil v poslední etapě celkové prvenství v závodě Kolem Švýcarska

Tour de France se pojede 26. června až 18. července.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.