Protest! Cyklisté na Tour zastavili kvůli nebezpečným tratím

29. června 2021 15:28 - Redon

Cyklisté zahájili dnešní čtvrtou etapu Tour de France protestem proti pořadatelům, kteří podle nich při plánování trasy závodu neberou dostatečně v potaz bezpečnost jezdců. Po startu z Redonu vyrazil peloton pomalým tempem a po necelém kilometru na pokyn německého sprintera Andrého Greipela zastavil. Cyklisté zůstali stát zhruba minutu, než znovu nasedli na kola a vyrazili na 150,5 km dlouhou trať do Fougéres.

 

Benoit Tessier, Reuters

Jezdci nejsou po zkušenostech z úvodních tří etap, které poznamenala řada ošklivých pádů, spokojeni především s bezpečností dojezdů a vedením trasy po úzkých cestách. Především v úvodu Tour, kdy je v pelotonu mezi jezdci velká nervozita, na nich docházelo ke kolizím s vážnými následky.

Na zemi při nich skončili i favorité na celkové prvenství Geraint Thomas či Primož Roglič, kteří ale se šrámy pokračují dál. Pro elitního sprintera Caleba Ewana, který si v pondělí při pádu ve finiši zlomil na čtyřikrát klíční kost, už naopak 108. ročník skončil a musí na operaci.

Primož Roglič po pádu ve třetí etapě Tour.

Benoit Tessier, Reuters

Zlomeninu klíční kosti z jiného karambolu má i jeden z Rogličových klíčových domestiků Robert Gesink. Stejné zranění a navrch otřes mozku utrpěl v pondělí také Australan Jack Haig. Celkem už ze závodu odstoupilo sedm jezdců.

"Cítím se, jako bychom jeli už dva týdny - psychicky i fyzicky. Skoro všichni už máme nějaké odřeniny," řekl německý cyklista Tomy Martin, podle něhož jeho týmový lídr Roglič připomíná kvůli množství náplastí a obvazů mumii.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.