Biker Cink byl na SP v Les Gets třetí v short tracku

2. července 2021 18:43 - Les Gets

Ondřej Cink byl třetí v short tracku na Světovém poháru v jízdě na horských kolech v Les Gets a podruhé za sebou se v této sprinterské disciplíně dostal na stupně vítězů. Stejně jako před třemi týdny v Leogangu vyhrál prolog k nedělnímu závodu v olympijském cross country Švýcar Mathias Flückiger.

 

Michal Červený

Cink byl na minulém SP v Rakousku v short tracku druhý, stejné pořadí pak bylo o dva dny později v hlavním závodě. Ve Francii se před českého bikera dostal k radosti domácích fanoušků ještě mistr světa Jordan Sarrou. Mezi ženami skončila Jitka Čábelická desátá.

V nedělním závodě bude Cink potvrzovat svou velmi dobrou formu v olympijské sezoně. Ze tří SP v cross country má na kontě dvě čtvrtá místa a jedno druhé.

SP v jízdě na horských kolech v Les Gets (Francie) - short track:
Muži:
1. M. Flückiger (Švýc.) 19:34
2. Sarrou (Fr.) -1
3. Cink (ČR) -3
...
32. Škarnitzl (oba ČR) -1:13
Ženy:
1. Ferrandová-Prévotová (Fr.) 20:28
2. Freiová (Švýc.) -4
3. Rissvedsová (Švéd.) -13
...
10. Čábelická (ČR) -26
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.