Krvavá Tour! Mistr světa skončil v sanitce

7. července 2021 19:11 - Malaucene/Praha

Letošní slavná Tour de France nejspíš ponese přízvisko krvavá, či nejvíce bolestivá. Závod je teprve v polovině a za tu dobu už byla nucena skončit celá řada favoritů. Ošklivý pád se ve středu nevyhnul ani bývalému mistru světa z časovky Tonymu Martinovi. Ten byl na nosítkách odnesen do sanitky a závod pro něj skončil.

Video již není dostupné

sntv

Jezdec týmu Jumbo-Visma Tony Martin upadl hned na začátku jedenácté etapy, která obsahovala i dvojí stoupání na Mont Ventoux na jihovýchodě Francie. Martin spadl do příkopu podél silnice a na záběru kamer bylo vidět, že má zakrvácenou pravou nohu a ruku.

Vypadal hodně otřesený, když ho lékařský tým ošetřoval. Poté byl odnesen do sanitky na nosítkách. Pro šestatřicetiletého závodníka nešlo o první pád na letošní Staré dámě. Hned v úvodní etapě byl účastníkem hromadného pádu, který zapříčinila neopatrná fanynka.

Podle oficiálních záznamů je to již pošesté z třinácti startů, kdy Martin slavný závod nedokončí. Už ve třetí etapě havaroval a později odstoupil lídr týmu Jumbo-Visma Primož Roglič, který loni obsadil celkové druhé místo.

Druhý muž loňské Tour de France Primož Roglič před 9. etapou odstoupil

Další člen nizozemské stáje Van Aert v 11. etapě zvítězil a svůj triumf věnoval i svým spolujezdcům. "Měli jsme v prvním týdnu tolik smůly a dnes jsme po pádu přišli i o Tonyho," řekl po závodě.

Letošní Tour už skončila například pro elitního spurtéra Caleba Ewanse, vítěz Staré dámy z roku 2018 Geraint Thomas si vykloubil rameno a vítěz druhé etapy Mathieu van der Poel, který po šesti dnech ve žlutém odstoupil, dal přednost připravě na olympijský start mezi bikery.

Nepozorná fanynka způsobila hromadný karambol

sntv

bp, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.