Dráhoví cyklisté se dočkají ME v říjnu ve Švýcarsku

13. července 2021 10:44 - Grenchen

Dráhoví cyklisté letos přece jen budou mít mistrovství Evropy, v říjnu šampionát uspořádá švýcarské město Grenchen. Dějištěm měl být původně už v červnu Minsk, ale Evropská cyklistická unie Bělorusku závody kvůli mezinárodní situaci a kritice země po diplomatických incidentech odebrala.

 

facebook @ RugovaCycling

Ve Švýcarsku se o kontinentální tituly bude bojovat od 5. do 9. října. Na moderním velodromu v Grenchenu slavnostně otevřeném před osmi lety se mistrovství Evropy uskutečnilo už v roce 2015 a tehdy tam získali zlatou medaili v keirinu Pavel Kelemen a bronz na kilometru s pevným startem Robin Wagner.

"Mistrovství Evropy je jednou z nejdůležitějších akcí v našem kalendáři a jsme velmi rádi, že se s ní vracíme do Grenchenu," uvedl v prohlášení na webu EUC její prezident Enrico Della Casa.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.