Živě

Greipel den po 39. narozeninách potvrdil, že po sezoně s cyklistikou končí

17. července 2021 15:31

Den po 39. narozeninách úspěšný německý spurtér André Greipel potvrdil, že po této sezoně ukončí profesionální kariéru. V cyklistice dosáhl na 158 vítězství, z toho 11 v etapách Tour de France, kde by se v neděli při dojezdu do Paříže mohl radovat z dalšího vavřínu stejně jako v letech 2015 a 2016. O konci s cyklistickou informoval dnes ve videovzkazu zveřejněném jeho týmem Israel Start-up Nation.

 

Benoit Tessier, Reuters

"Nedělní etapa bude definitivně mojí poslední na Tour de France," řekl cyklista přezdívaný "Gorila". Celkem na Tour, Giru d'Italia a Vueltě vybojoval 22 etapových triumfů. Odchod z profipelotonu avizoval už v dubnu. "Vždycky jsem říkal, že až bude můj věk začínat čtyřkou, už na kole jezdit nebudu," řekl.

Na letošní Tour de France je zatím nejlepším Greipelovým výsledkem šesté místo z 12. etapy.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.