Bývalý vítěz Vuelty Aru ukončí po tomto ročníku španělského závodu kariéru

12. srpna 2021 17:26 - Burgos

Italský cyklista Fabio Aru ukončí ve 31 letech po Vueltě, kterou v roce 2015 vyhrál, kariéru. Elitní vrchař se poslední tři roky potýkal se zdravotními problémy.

 

@QhubekaAssos, Twitter

Aru má na kontě etapová vítězství ze všech tří Grand Tours. Vedle triumfu na Vueltě byl celkově druhý a třetí na Giru d'Italia a v roce 2017 zažil svou nejúspěšnější Tour de France, kde měl dva dny žlutý dres lídra a skončil pátý.

Poté se ale podrobil operaci kvůli problémům s žílami v kyčlích, bojoval s následky mononukleózy a s virovým onemocněním. Letos se zdálo, že se v dresu stáje Qhubeka vrací k dřívější formě, když obsadil druhá místa na závodech Sibiu Tour a Kolem Burgosu, nakonec se ale rozhodl skončit.

"Vuelta bude můj poslední závod. Jsem hodně pyšný na to, co jsem dokázal, ale protože jsem tvrdohlavý, rád bych býval dokázal mnohem víc. Ale jedna věc je jistá: Dal jsem do toho všechno do poslední kapky potu a stejné to bude v následujících třech týdnech," uvedl Aru před sobotním startem Vuelty v Burgosu.

Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.