Cink a Čábelická obhájili v Harrachově domácí tituly v cross country

21. srpna 2021 16:52 - Harrachov

Olympionici Ondřej Cink a Jitka Čábelická splnili na mistrovství republiky horských kol v Harrachově roli favoritů a obhájili loňské tituly. Cink triumfoval na národním šampionátu v cross country popáté v kariéře, Čábelická počtvrté za sebou.

 

Ondřej Deml, ČTK

Třicetiletý Cink si dnešním vítězstvím alespoň částečně spravil chuť po dvou posledních nevydařených závodech. Na olympijských hrách ho v boji o medaili zastavil defekt, minulý týden byl v rychlém závodu na mistrovství Evropy v Novém Sadu dvacátý.

Druhý muž průběžného pořadí Světového poháru si dojel pro domácí titul s náskokem 50 sekund před Markem Rauchfussem. Třetí skončil s odstupem 1:20 minuty Jan Vastl.

Dvaadvacátá žena olympijského závodu v Tokiu Čábelická vyhrála o 14 sekund před Terezou Tvarůžkovou. Jana Czeczinkarová, která byla na ME jedenáctá, dojela třetí s téměř pětiminutovým odstupem.

Čábelická kraluje domácím šampionátům nepřetržitě od roku 2018, kdy ještě pod dívčím jménem Škarnitzlová poprvé triumfovala v jiném krkonošském středisku Peci pod Sněžkou. Jednatřicetiletá česká reprezentantka získala v Harrachově double, neboť ve čtvrtek ovládla premiérový mistrovský závod v short tracku. V mužích zvítězil Vastl.

Mistrovství ČR v cross country horských kol v Harrachově:
Muži:
1. Cink (Kross Orlen) 1:16:39
2. Rauchfuss (Česká spořitelna- Accolade) -50
3. Vastl (Maloja Pushbikers) -1:20
4. Sáska (ROUVY Specialized) -1:50
5. Zatloukal (Nutrend Specialized) -1:51
6. Kobes (GAPP System-KOLOFIX) -2:22
Ženy:
1. Čábelická (GAPP System-KOLOFIX) 1:19:58
2. Tvarůžková (EXPRES CZ-TUFO Kolín) -14
3. Czeczinkarová (LIV Mistral) -4:56
4. Holubová (kola-bbm.cz) -5:54
5. Šafářová (ROUVY Specialized) -7:56
6. Průdková (Multicraft) -8:32
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.